Rekonstrukce rakovnického plaveckého bazénu je dokončena. V pondělí 6. 1. 2020 proběhlo v areálu slavnostní otevření a dnes, 7. 1. 2020 od 13:00, je aquapark otevřen veřejnosti. Webové stránky aquaparku najdete na doméně www.aquaprak.cz, kde najdete všechny potřebné informace jako otevírací doba, ceník atp. 

Celková rekonstrukce bazénu na menší aquapark byla rakovnickými zastupiteli schválena v roce 2015. Z důvodů technického stavu objektu byla nutná rekonstrukce celého objektu. 

REKLAMA

Pro zajištění bezpečného provozu byly realizovány sanační práce a práce na statickém zajištění nosné konstrukce zastřešení, střešního pláště, podhledu a také bazénové vany. Protože již statik dále nepotvrdil bezpečné užívání bazénu, byl bazén k 31. 8. 2016 uzavřen. 

Dokumentace pro povolení stavby i pro výběr zhotovitele zpracovala společnost Centroprojekt, a. s. Soutěž na výběr zhotovitele byla vypsána v červnu roku 2016, 21. 10. 2016 byly otevřeny obálky s nabídkami. Zadávací řízení na výběr zhotovitele podle zákona o veřejných zakázkách bylo uzavřeno 15. 11. 2017 podpisem smlouvy o dílo se sdružením firem VW Wachal a.s. a Moravostav Brno a.s. 

Rekonstrukce vyšla zhruba na částku 192 milionů korun. Návštěvníci se mohou těšit na řadu nových atrakcí v podobě dvou tobogánů, divoké řeky, nebo třeba atrakce, kdy je možné vodu rozhýbat vlastním tělem. Nechybí ani dětské brouzdaliště a také relaxační zóna. Zásadní novinkou je přesunutí šaten do suterénu. Kromě toho došlo také ke kompletní výměně zastaralé technologie za novou a mnohem ekonomičtější. 

 

REKLAMA