REKLAMA

V souvislosti s přerušením dodávky elektrické energie z rozvodné sítě, které je naplánováno společností ČEZ na pátek 13. července od 7.30 do 15.00 hodin, chystá Nemocnice Nymburk s. r. o. zajištění provozu prostřednictvím vlastních záložních zdrojů (naftových agregátů). S tím se pojí drobné provozní změny, které se ovšem pacientů dotknou zcela minimálně.

„Péče o hospitalizované pacienty nebude v žádném případě ohrožena ani výrazně omezena, pouze některá zařízení s vyšší spotřebou bude nutné používat obezřetně nebo vůbec. Jde například o vařiče, mikrovlnné trouby, klimatizace, některé výtahy a podobně. Ambulancí se odstávka energie v podstatě nedotkne, jen budou mít lékaři omezenou možnost diagnostiky prostřednictvím zobrazovacích metod,“ upřesňuje Ing. Alena Havelková, jednatelka nymburské nemocnice.

REKLAMA

Posledním jmenovaným je myšlena v ten den nefunkčnost rentgenu a CT. Pro akutní případy je ovšem připraveno řešení. Pacienti budou vyšetřeni na poliklinice Okružní, vyšetření na CT ve zcela výjimečných případech budou po telefonické domluvě provedena v kolínské či mladoboleslavské nemocnici.

„Ostatní vyšetření budou odložena na dobu opětovného spuštění dodávky elektrické elektřiny. Záchrannou službu budeme v předstihu informovat o omezení příjmu akutních pacientů, protože budeme mít limitovanou možnost využití operačních sálů. Co se týče porodů, u nich k žádné redukci provozu nedojde,“ dodává jednatelka.

REKLAMA