Společnost STRABAG, a. s. včera 7. srpna provedla ve spolupráci s Hasiči SŽDC vytažení spadlého dílu lávky z vody. Samotné vytahování probíhalo od 8 hodiny ranní a k úplnému vytažení došlo před 18 hodinou večer. Dnes bylo zkontrolováno koryto řeky a žádná překážka nebyla nalezena. Demoliční práce na břehu stále probíhají a kompletně by měla být lávka zlikvidována, včetně odvozu suti, 12. srpna.

Sutiny z řeky vytahovaly vyprošťovací tanky od HZS Správy železniční dopravní cesty. Den předem si zástupci firmy Strabag a hasiči vyzkoušeli upevnění lan a ukotvení tanků. Včera před 18 hodinou byla vytažena celá část lávky, která se zřítila do řeky Labe. Tři vyprošťovací tanky tahaly tento díl dlouhý zhruba devadesát metrů a vážící kolem dvou set tun z řeky. Dnes probíhají demoliční práce již vytaženého dílu.

REKLAMA

V dopoledních hodinách dorazili na místo potápěči, aby zjistili, zda ve vodě nezůstaly zbytky stavby, které by mohly překážet proplouvajícím lodím. Řeku zkontrolovala i loď se sonarem od Povodí Labe, nebyla nalezena žádná překážka a řeka je tedy splavná. Nyní již záleží na Státní plavební správě v Praze, kdy odvolá zákaz provozu na Labi pod lávkou pro všechna plavidla.

„Vše, se stihlo v rekordním čase do dvou měsíců od vydání zákazu provozu na Labi pod lávkou, který vydala Státní plavební správa. Nyní je opět řeka bezpečná a nezbývá již nic jiného, než aby Státní plavební správa zákaz odvolala,“ sdělil starosta města Pavel Fojtík.

REKLAMA