V pondělí 18. února několik minut po páté hodině přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě autobusu, který spadl z mělnického mostu do několikametrové hloubky. 

 

REKLAMA

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS Mělník a jednotku sboru dobrovolných hasičů Mělník Vehlovice – Chloumek. Nehoda se stala za vjezdem do města po silnici číslo 16 od Slaného na novém mostě v místě kruhového objezdu, kde se odbočuje do přístavu. Z dosud neznámých příčin vozidlo prorazilo svodidla a zábradlí a zřítilo se pod most k říčce Pšovka, kde zůstalo převrácené na boku.

V autobuse cestovali tři lidé – řidič a dvě ženy. Jednu z nich museli hasiči vyprostit bez hydraulického zařízení. Všechny tři zraněné osoby pak převezla zdravotnická záchranná služba sanitkami do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

Hasiči odpojili autobaterie a zasypali menší únik provozních kapalin. Poté spolupracovali se specializovanými firmami při vyprošťování autobusu. Před ustavením dvou těžkých jeřábů, které na místo dorazily před desátou hodinou, bylo nutné odstranit poškozené zábradlí a odříznout několik dřevin.

REKLAMA