V organizaci proFem, o.p.s., se tématu domácího násilí věnujeme již 25 let, a kromě naší pobočky v Praze působíme také v Benešově, Příbrami, Berouně a okolí. Intervenční centrum v Benešově jsme zřídili k 1. 6. 2014 a nachází se v prostorách Piaristické koleje, na Masarykově náměstí 1. Na intervenční centrum se mohou obrátit osoby ohrožené domácím nebo sexuálním násilím. Služba je určena také rodinným příslušníkům a osobám blízkým, které podporují ohroženou osobu v řešení zmíněných životních situací.

 Od roku 2014 jsme v Benešově poskytli konzultace 350 klientkám a 12 klientům. V rámci těchto konzultací a další práce naší sociální pracovnice, právničky a psycholožky bylo provedeno 3222 úkonů. Do těch patří nejen zmíněné osobní konzultace s klientkami a klienty, ale také doprovody na úřady nebo k soudu, terapie, interdisciplinární spolupráce nebo sepisování předběžného opatření, aj. Intervenční centra proFem fungují také v Berouně a Příbrami. Ačkoli se ve všech těchto regionech na proFem obrací přibližně stejný počet klientek a klientů, specifické pro benešovské intervenční centrum je mnohem vyšší počet jednotlivých úkonů oproti ostatním regionům. Dalo by se tak říci, že právě v Benešově je spolupráce s našimi klientkami a klienty nejintenzivnější.

REKLAMA

Domácí násilí je opakované násilné jednání nebo vyhrožování takovým jednáním, v jehož důsledku dochází k nebezpečnému útoku proti životu, zdraví, svobodě nebo lidské důstojnosti nebo hrozí, že k němu dojde. K násilí dochází mezi osobami v rodinném nebo obdobném vztahu, které spolu často žijí ve společné domácnosti.

Násilí ve vztahu není v pořádku – v Intervenčním centru nabízíme podporu v hledání možností řešení této obtížné situace, pomoc se sestavením bezpečnostního plánu, sepsáním právních dokumentů a také podporu emoční a psychickou. Na osobní konzultace je vhodné se předem objednat, a to buďto telefonicky na čísle 774 433 034, nebo e-mailem na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

REKLAMA